Opinie klientów


“Posiadanie Claro do automatycznej optymalizacji i przetwarzania zdjęć przeznaczonych dla rozproszonych lokalizacji, do Internetu oraz do druku znacznie ułatwiło nam pracę.”

Mike Grinder
Information Technology Analyst, USA Today Network
USA
“Claro jest doskonałym narzędziem pozwalającym zaoszczędzić czas w procesie przygotowania magazynów. System dokonuje zautomatyzowanej analizy tonów i poprawia kolorystykę setek zdjęć.”

Paul W. Huntsberry
Production Director, Niche Media Holdings
USA
“Claro pomaga nam osiągnąć spójny tonalnie obraz zdjęcia w codziennej pracy w wielu publikacjach. Nasi graficy mogą wykorzystać swoją wiedzę w bardziej wymagających projektach, wiedząc, że Claro zadba o większość procesów przetwarzania zdjęć…”

Aruna Wickramarachci
AGM Design, Wijeya Newspapers Ltd., Sri Lanka

Dopasuj • Popraw • Optymalizuj

CLARO dokładnie analizuje każde wprowadzone zdjęcie, identyfikując i sprawdzając ostrość, jasność, kontrast, balans kolorów, neutralne zielenie, błękity, odcienie skóry, szum i wiele innych, po czym stosuje optymalizację tonów i korekcję obrazu.

Obraz • Doskonałość

Inteligentne tonowanie zdjęć i indywidualna korekta dla każdego obrazu, mogą być w pełni zautomatyzowane, zatwierdzane jak i zmieniane przez człowieka.

CLARO nie jest systemem, który jedynie stosuje zapamiętane krzywe i dopasowania, ale dokonuje zaawansowanej analizy obrazu. Następnie CLARO tworzy inteligentne miękkie maski, aby umożliwić automatyczną tonację i korekty na osobnych obszarach. Na przykład: dla korekcji twarzy uruchomione będą inne procesy niż dla nieba lub trawy. Podobnie różne elementy, które wymagają ostrzenia są traktowane inaczej od innych, przy których może wystarczyć jedynie właściwa tonacja.

CLARO używa punktowego tonowania i wyznacza cele korekty by zastosować właściwe parametry indywidualnie dla każdego zdjęcia oraz używając opisanych powyżej masek, stosować je w określonych obszarach.

Szybkość • Elastyczność

CLARO przetwarza zdjęcia w ciągu kilku sekund. Jest to system pracujący wielokanałowo, co pozwala na przerabianie wielu obrazów w tym samym czasie (również w ciągu kilku sekund). Prędkość przetwarzania jest zależna od mocy sprzętu (hardware'u) np. pracującego w klastrze. System może być rozwijany, aby przetworzyć tyle plików ile będzie potrzeba, jednocześnie, aby sprostać każdym wymaganiom produkcyjnym.

CLARO oferuje również elastyczne opcje przepływu pracy - od pełnej automatyzacji, poprzez wstępną, ręczną korektę i dodatkowe dopasowania. Pozwala również na łatwą integrację z innymi systemami, a także na pobieranie i korektę zdjęć z plików PDF.

Zainteresowany?

Pozwól nam pomóc zoptymalizować sposób Twojej pracy.